flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 Порядок видачі для ознайомлення судових справ і копій документів
 
Відповідно до норм чинного законодавства, особи, які беруть участь у справі, мають право ознайомитися з матеріалами цивільних, адміністративних, кримінальних справ. 
 
Справи до ознайомлення видаються:
Особам, які мають право витребування справ за службовим становищем, але не пов’язаним з розглядом справи, останні видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги, на якій накладається резолюція голови суду, після пред’явлення службового посвідчення.  
Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно в приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду. 
Особа, яка одержує справу для ознайомлення, розписується в журналі видачі справ для ознайомлення, де вказуються число, місяць, рік, година видачі.  
У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження складається акт у двох примірниках, один із яких передається голові суду для вжиття заходів, другий долучається до справи.  
У разі видачі оригіналу документа у справі залишається належним чином завірена його копія.  
Копії судових рішень видаються особам:
- які відповідно до законодавство мають право на їх одержання.  
 За повторну видачу судових рішень вноситься плата, встановлена чинним законодавством. 
До копії вироків, рішень, ухвал. Постанов повинні бути підписані суддею, чий підпис скріплюється гербовою печаткою. У копіях судових рішень обов’язково зазначається дата набрання ними законної сили, а в тих випадках, коли судове рішення не набрало законної сили, про це зазначається на копії, що видається із додатковим проставленням підпису судді та його скріпленням гербовою печаткою суду. 
До копії судового рішення, у яке внесено зміни, обов’язково додається (зшивається разом) копія ухвали касаційного суду, яким судове рішення змінено, та робиться в копії судового рішення відповідний запис.
Якщо видається копія судового рішення, яке скасовано, про це обов’язково зазначається у цій копії та додається копія судового рішення, яким воно скасовано. 
Видача копій судових рішень, що не відповідають зазначеним вимогам, забороняється.