Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО
АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Апеляційний суд Київської області
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15
Web-портал Апеляційного суду Київської області:
http://koa.court.gov.ua
(044)278-46-20 (канцелярія в цивільних справах),
(044)271-93-20 (канцелярія в справах про адміністративні правопорушення),
(044)270-59-83 (канцелярія в кримінальних провадженнях)
Час роботи Апеляційного суду Київської області:
Пн-Чт з 08:30 до 17:30
Пт з 08:00 до 15:45
Перерва з 13:00 до 13:45
Правила звернення громадян до Апеляційного суду Київської області
Прийом від громадян заяв та скарг, а також видача судових рішень та документів здійснюється працівниками загальної канцелярії кожного дня, окрім суботи та неділі.
з понеділка по четвер: з 8.45 до 13.00 та з 13.45 до 16.45
у п’ятницю: з 8.15 до 13.00 та з 13.45 до 15.15
Прийняті заяви та скарги реєструються в канцелярії суду та з метою накладання відповідної резолюції передаються голові суду або заступнику голови суду, які в порядку черговості визначають виконавця.
Такі документи громадяни можуть надіслати через поштове відділення.
Особистий прийом громадян з питань організації роботи суду здійснюють:
Строки та порядок апеляційного оскарження судових рішень і ухвал суду першої інстанції по цивільних справах
1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
2. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
3. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
1. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
2. Суд першої інстанції наступного дня після закінчення строку для подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до апеляційного суду. Апеляційні скарги, що надійшли після цього, не пізніше наступного робочого дня після їхнього надходження направляються до апеляційного суду.
Провадження в судді апеляційної інстанції
Порядок і строки апеляційного оскарження
1. Апеляційна скарга подається:
2. Апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана:
3. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
4. Протягом строку апеляційного оскарження матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані із суду. У цей строк суд зобов’язаний надати учасникам судового провадження за їх клопотанням можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.
Ухвали слідчого судді, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування
1. Під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про:
2. Під час досудового розслідування також можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження, повернення скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора або відмову у відкритті провадження по ній.
3. Скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Оскарження ухвал слідчого судді здійснюється в апеляційному порядку.
Строки та порядок оскарження постанови судді у справі про адміністративне правопорушення
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу разом із справою у відповідний апеляційний суд.
Апеляційний перегляд здійснюється суддею апеляційного суду протягом двадцяти днів з дня надходження справи до суду.
Апеляційний суд повідомляє про дату, час і місце судового засідання особу, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не пізніше ніж за три дні до початку судового засідання. Неявка в судове засідання особи, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не перешкоджає розгляду справи, крім випадків, коли є поважні причини неявки або в суду відсутня інформація про належне повідомлення цих осіб.
Апеляційний суд переглядає справу в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Апеляційний суд може дослідити нові докази, які не досліджувалися раніше, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до місцевого суду або необґрунтованим відхилення їх місцевим судом.
За наслідками розгляду апеляційної скарги, протесту прокурора суд апеляційної інстанції має право:
У разі зміни постанови в частині накладення стягнення, в межах, передбачених санкцією статті цього Кодексу, воно не може бути посилено.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Після закінчення апеляційного провадження справа не пізніше ніж у п'ятиденний строк направляється до місцевого суду, який її розглядав
Судовий збір
Детальніше про судовий збір можна прочитати на сайті Апеляційного суду Київської області у розділі «Судовий збір» (court.gov.ua/sud1090/tax/)
Права та обов’язки осіб, які беруть участь у розгляді цивільних, кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення в апеляційному суді
Особи, які беруть участь у розгляді справи, мають право знайомитися з матеріалами справи, одержувати копії судових рішень, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання та відводи, давати пояснення з приводу поданих апеляцій та виступати в судових дебатах, підтримувати апеляції або відмовитися від них, а також інші права, встановлені законом.
Порядок видачі для ознайомлення судових справ і копій документів
Відповідно до норм чинного законодавства, особи, які беруть участь у справі, мають право ознайомитися з матеріалами цивільних, адміністративних, кримінальних справ.
Справи до ознайомлення видаються:
Особам, які мають право витребування справ за службовим становищем, але не пов’язаним з розглядом справи, останні видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги, на якій накладається резолюція голови суду, після пред’явлення службового посвідчення.
Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно в приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду.
Особа, яка одержує справу для ознайомлення, розписується в журналі видачі справ для ознайомлення, де вказуються число, місяць, рік, година видачі.
У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження складається акт у двох примірниках, один із яких передається голові суду для вжиття заходів, другий долучається до справи.
У разі видачі оригіналу документа у справі залишається належним чином завірена його копія.
Копії судових рішень видаються особам:
- які відповідно до законодавство мають право на їх одержання.
За повторну видачу судових рішень вноситься плата, встановлена чинним законодавством.
До копії вироків, рішень, ухвал. Постанов повинні бути підписані суддею, чий підпис скріплюється гербовою печаткою. У копіях судових рішень обов’язково зазначається дата набрання ними законної сили, а в тих випадках, коли судове рішення не набрало законної сили, про це зазначається на копії, що видається із додатковим проставленням підпису судді та його скріпленням гербовою печаткою суду.
До копії судового рішення, у яке внесено зміни, обов’язково додається (зшивається разом) копія ухвали касаційного суду, яким судове рішення змінено, та робиться в копії судового рішення відповідний запис.
Якщо видається копія судового рішення, яке скасовано, про це обов’язково зазначається у цій копії та додається копія судового рішення, яким воно скасовано.
Видача копій судових рішень, що не відповідають зазначеним вимогам, забороняється.
Відвідувачі суду мають право:
Відвідувачі суду зобов’язані:
Заходи безпеки під час доступу осіб у приміщення суду:
Із метою попередження й припинення терористичної діяльності, інших злочинів і адміністративних правопорушень, забезпечення особистої безпеки суддів, працівників апарату суду й відвідувачів суду забороняється:
Особи, які ухиляються від огляду їхньої ручної поклажі й перевірки відповідних документів, у будівлю і службові приміщення суду не допускаються.
У випадку відмови особи пройти контроль співробітник охорони суду зобов’язаний доповісти про це відповідальному за організацію пропускного режиму, який приймає рішення про допуск даного відвідувача в приміщення суду.
Пропускний режим у приміщенні суду
Пропускаються в приміщення суду в день судового засідання (не раніше, ніж за годину до його початку):
- особи, які прибули на засідання, - при пред’явленні повідомлення суду про призначення справи до розгляду та документа, який посвічує особу.
- представники учасників процесу – при наявності повідомлення суду про призначення справи до розгляду, довіреності чи адвокатського посвідчення й документа, який посвічує особу.
Особи, які прибули в суд для ознайомлення з матеріалами судової справи, пропускаються за пред’явленням документів, що посвічують особу, а також заяви, на якій є резолюція одного з керівників суду (чи судді), і відмітка відповідного працівника апарату суду про час і місце ознайомлення.
Неприпустимо заходити до приміщення суду у пляжном взутті, шортах, майках, надмірно відкритому одязі.
Про що слід пам׳ятати під час перебування у приміщенні суду?
Пам׳ятайте, в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям заборонено зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.
Як поводити себе під час слухання справи?
Які негативні наслідки порушення правил поведінки в суді?
Порядок пропуску представників засобів масової інформації
Право на вхід у приміщення суду в робочий час за пред’явленням документів, що посвічують особу, і акредитаційних посвідчень встановленого зразка мають акредитовані при суді представники ЗМІ.